نقد و بررسی آثار «خولیو کورتاسار» در رادیو نمایش – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، در جدیدترین پخش رادیویی «هزار در تاریخچه »رادیو نمایش که چهارمین پنجشنبه آذرماه روی آنتن می رود فعالیت می کند لیو کورتازار رمان نویس بلژیکی آرژانتینی الاصل مورد مطالعه قرار گرفت.

لیو کورتازار، نویسنده آرژانتینی متولد بلژیک و فرانسوی شده اما برای نوشتن همیشه روح و خون زمین پدر و اجداد ا در آثارش نمود پیدا کرد. کورتازار یکی از کارآمدترین نویسندگان آمریکای لاتین و از غول های این سرزمین افسانه خانم کورتازار در دهه شصت با نسل های دیگر از جمله فوئنتس، مارک و ا با ادبیات معلق بین واقعیت و سوررئالیسم جریانی به نام بوم ایجاد کردند. ?? اشاره به صدایی است که از انفجار بلند می شود و اشاره به ادبیات گروه است که آمریکا لاتین ها یک انفجار ادبی و جهانی ایجاد کردند. کورتازار با یک رمان لی لی این بازی آغاز دوره ای بود که به اوج شکوفایی رمان آمریکای لاتین معروف بود.

کورتازار شهرت خود را برای مزاحم می شود داستان کوتاه و رمان برنده شد، اما شاعر و مترجم هم بود. بوکس، عکاسی و جاز این یکی از سرگرمی های مورد علاقه او بود. بنابراین این نوازنده آماتور جاز بود.

پنج شنبه 4 آذرماه و در بازپخش دوشنبه 9 آذر ساعت 21 در برنامه هزارتوی داستان بهناز بوستانوست او داستان «رو به آسمان عصر» را نوشت. کورتازار به روایت و در بخش تخصصی با کیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر خواهد پرداخت.

بیوگرافی به روایت رضا عمرانی و تهیه کنندگی آن می باشد روشن است ژاله محمدعلی مسئولیت دارد.