لزوم همبستگی مسلمانان و پرهیز از اختلاف – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر پنجشنبه در دیدار با اتحادیه علمای اهل بیت ترکیه با اشاره به تاریخ اسلام در ترکیه، اظهار داشت: مردم ترکیه مردمانی بسیار روشن، متدین و مهربان هستند. زمانی که در ترکیه بودم، با وجود فرقه های مختلف، مسلمانان ترکیه را بسیار مذهبی، مهمان نواز و مهربان دیدم.

وی سپس بر اهمیت وحدت و همبستگی مسلمانان تاکید کرد و افزود: امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به همبستگی بین مسلمانان احساس می شود. اهل بیت عصمت و طهارت همواره شیعیان را به پرهیز از اختلاف دعوت کرده اند.

مرجع تقلید شیعه در ادامه با بیان اهمیت جایگاه علما تصریح کرد: معتقدم کسانی که قصد گسترش معارف اسلامی را دارند باید فقیه اول باشند. این یک تبلیغ کامل است که انسان در شعائر و معارف دینی مهارت و تخصص داشته باشد تا بتواند اسلام را در همه ابعاد به مردم عرضه کند، زیرا اسلام دارای ابعاد اقتصادی، اخلاقی، جهادی، معارف سیاسی و حکومتی و کلامی است.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به تلاش علما برای نشر معارف اسلامی و فرهنگ اهل بیت(ع) افزود: فقیه حکیم با دلی به وسعت دریاها و اراده کوه ها قیام کرده است. . زمانی که اسلام ضعیف بود امام خمینی در مقابل شرق و غرب و مستکبران جریانی ایجاد کرد که هشتاد سال از جوانان ما در آن راه رفتند و شهید شدند. استکبار جهانی از همه امکانات خود برای نابودی انقلاب اسلامی استفاده کرده است. اما امام راحل (رحمه الله) توانست این جوانان را بسیج کند و به میدان بفرستد.

وی با اشاره به نقشه های شوم استکبار جهانی گفت: امروز روزی است که مستکبران جهان با شما روبرو خواهند شد. آمریکا، عربستان، صهیونیست ها و دیگران خودشان به میدان نبرد نمی آیند، بلکه پول و سلاح و نقشه مال خودشان است. مسلمانان را کشتند. متأسفانه امروز مسلمانان در یمن، عراق، سوریه، بحرین و افغانستان در وضعیت بدی قرار دارند. ما باید از این موضوع آگاه باشیم.