راه اندازی اولین مرکز هوشمند پایش محیط زیست در مازندران – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ظهر پنجشنبه در مراسم افتتاح اولین مرکز پایش هوشمند اداره کل حفاظت محیط زیست ساری گفت: با وجود اینکه مازندران نصب ایستگاه ها را تایید کرد، اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد

وی گفت: این مرکز به عنوان الگو در سراسر کشور در حال اجراست گیر وی فناوری های نوین را برای پایش محیط زیست ضروری دانست و گفت: در این مرکز فعالیت متخلفان و شکارچیان نیز انجام می شود.

سلاجقه نظارت بر واحدهای آلاینده برای جلوگیری از تخلفات و کاهش آسیب های زیست محیطی را از دیگر وظایف مرکز پایش هوشمند عنوان کرد و گفت: گیر سیستم های هوشمند یکی از اولویت های این سازمان می باشد.

حسینعلی ابراهیمی، مدیر عامل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به افتتاح اولین مرکز پایش هوشمند محیط زیست کشور در استان مازندران، گفت: پس از تجهیز برخی مناطق به صورت پایلوت، این مرکز افتتاح شده است.

وی ادامه داد: در این مرکز وضعیت خودروها، نظارت ا و گشت ها و وضعیت ادارات تابعه و برخی زیستگاه های حساس مانند پناهگاه حیات وحش میانکاله، دشت ناز و. ?? ما آن را در داخل مشاهده می کنیم.

ابراهیمی یادآور شد: خروجی های صنایع آلودگی هوا، کیفیت هوا و تحلیل روند آلایندگی استان نیز در این مرکز رصد می شود.

وی گفت: این مرکز باید برای عملکرد کامل مجهز شود و به این مانیتور کمک شود اکولوژیست ها و کارشناسان بیایند و امیدواریم با تجهیز در سایر نقاط کشور و استان نیز اجرایی شود.

ابراهیمی گفت: 106 پشتیبانی اکولوژیست ها و برخی وسایل نقلیه حفاظت از محیط زیست در مرکز هوشمند امکان پذیر است.